11.05.2021 r.

MIESZKANIA W NOWYM BUDYNKU SPÓŁDZIELCZYM DO ODBIORU W M-CU MAJU

            Jeszcze w tym miesiącu przewidujemy rozpoczęcie przekazywania kluczy do lokali mieszkalnych w nowym budynku przy ul. Spółdzielczej 7 na os. Piękna. Na dzień dzisiejszy cała lista przyszłych użytkowników lokali jest zapełniona.

Budynek przy ul. Spółdzielczej 7, to konstrukcja typu B z serii budynków ( A i B) które zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy w osiedlu Piękna. To już kolejny, piąty budynek oddawany do zasiedlenia. Posiada on 24 lokale mieszkalne o łącznej powierzchni użytkowej 1272 m2.

Jest on budowlą czterokondygnacyjną z lokalami o pow. od 42,08 m2 do 66,40 m2 ( w tym połowa to lokale z pow. 59 m2). Wszystkie duże lokale posiadają przestronne loggie balkonowe o pow. 12,5 m2 – pozwalające na stworzenie na nich letniego pokoju. Powierzchnia pozostałych balkonów to 4 m2. Mieszkania w budynku mają charakter otwarty, co pozwala na ich dowolną aranżację przez użytkowników. Zresztą lokale w budynku są zrealizowane w standardzie developerskim do dowolnego wykończenia przez osoby je nabywające.

            Budynek ma bogatą architekturę wewnętrzną w tym klatkę schodową doświetlaną
z okien dachowych, zaś w przestronnych piwnicach zlokalizowano pomieszczenia techniczne, komórki lokatorskie i pomieszczenia gospodarcze (suszarnia, wózkownia).

            Budynek jest posadowiony wśród wieloletnich, wysokich drzew (dęby, brzoza) i wraz ze strefą zieleni, którą będziemy tworzyli po odbiorze budynku i wykończeniu lokali przez mieszkańców stanie się jednym z atrakcyjniejszych w mieście. Jego zaletą jest także to że zlokalizowany jest on w „unikalnej” strefie ciszy.

            Wykonawca budynku, którym jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „HEGOR” sp. z o.o. z Sochaczewa, pomimo obostrzeń pandemicznych i ograniczeń hamujących wykonanie, dołożyło starań by opóźnienie w realizacji i pojawiające się nowe wymogi (np. ochrony p.poż.) nie odciągały terminu przekazania obiektu inwestorowi.

            Również boom na rynku nieruchomości spowodował, że okresowe trudności ze skompletowaniem listy nabywców lokali na dzień dzisiejszy zniknęły. Mało tego, pojawiła się grupa chętnych oczekujących w rezerwie na ewentualne rezygnacje z zakupu osób wcześniej zgłoszonych.

            To dobra wiadomość, tym bardziej że cena naszych mieszkań, wbrew powszechnemu trendowi, nie uległa podwyższeniu i pozostaje na niezmienionym poziomie 5000 zł/m2p.uż.

            Aktualnie na obiekcie trwają końcowe odbiory p.poż. i Sanepidu. Po nich decyzję podejmie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego - o zgodzie na użytkowanie obiektu. Liczymy więc, że procedury te będą przebiegały bez przeszkód.

---------------------------

            Zainteresowanych nabyciem nowego spółdzielczego mieszkania informujemy, że finalizowane są starania ŻSM o środki kredytowe w Banku Gospodarstwa Krajowego, na realizację budynku mieszkalnego przy ul. 11 Listopada 8.

            W budynku pięciokondygnacyjnym, wyposażonym w dźwig osobowy, znajdować się będzie 50 lokali mieszkalnych. Wszystkie lokale w budynku będą posiadały status lokatorski, zaś wymagany wkład do wniesienia to 30 proc. kosztu budowy lokalu. Prosimy zatem
o śledzenie naszych działań i postępów jakie się będą pojawiały w tym zakresie.

Zarząd ŻSM           

Kontakt

 

Żyrardowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

96-300 Żyrardów

ul. Środkowa 35

 

tel. +48 46 855 30 41

tel. +48 46 855 30 42

fax. / tel. +48 46 855 49 54

 

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dział Techniczny

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Administracja os.

"Wschód - Teklin - Piękna"

tel. +48 46 855 46 92

tel./fax +48 46 855 75 92

 

Administracja os.

"Żeromskiego - Sikorskiego - Batorego - Centrum - Radziejowska - Słoneczna - Kościuszki"

tel. +48 46 855 30 53

tel./fax +48 46 855 43 70

 

Osiedlowy Dom Kultury

tel./fax +48 46 855 16 56

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Klub "Koliber"

tel. +48 46 855 75 60

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Klub Kultury Fizycznej

tel. +48 46 855 98 77

Rachunki Bankowe

Redakcja serwisu