08.02.2022 r.

FERIE ZIMOWE -2022 r. W SPÓŁDZIELCZYCH PLACÓWKACH
SPOŁECZNO-WYCHOWAWCZYCH

            Osiedlowy Dom Kultury na os. Żeromskiego i Klub Osiedlowy „KOLIBER”
w Północnej Dzielnicy Mieszkaniowej wraz ze swoim sportowo-rekreacyjnym Klubem Kultury Fizycznej przygotowały wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży spędzających ferie zimowe w domach.

Dzisiejsze czasy i związane z nimi rewolucje technologiczne dostarczają na codzień dzieciom i młodzieży swobodny dostęp do komputerów , internetu.
Natomiast nam przyświeca idea wyrobienia w dzieciakach umiejętności pracy w grupie, odkrywanie różnych talentów i predyspozycji.

Tak więc zapraszamy do:

Klubu Osiedlowego "Koliber" przy ul. F.de Girarda 12 oraz do Klubu Kultury Fizycznej "Koliber" przy ul. Parkingowej 36.

Spotkania z bluesem i jazzem, imprezy turystyczne, spektakle teatralne dla dorosłych i dla dzieci, różnorodne zajęcia artystyczne - plastyczne, muzyczne w różnych odsłonach, taneczne. Mamy także zajęcia sportowo-rekreacyjne - badminton, tenis stołowy, siatkówka, koszykówka, różnorodne zajęcia fitness, również sauna fińska - wszystko do dyspozycji naszych mieszkańców w różnych grupach wiekowych.

"Koliber" jest więc ARTYSTYCZNY i SPORTOWY

Pod takim właśnie hasłem trwają zajęcia i imprezy dla dzieci w czasie ferii zimowych."Sportowo i Artystycznie" to przedpołudniowe, codzienne, 3-godzinne zajęcia - dynamiczne i atrakcyjne działania muzyczne, estradowe, plastyczne, to gry i zabawy sportowe, pływanie czy wyjście na lodowisko.

Natomiast w godzinach popołudniowych kolejne propozycje ciekawego spędzenia czasu:

w poniedziałki - zajęcia plastyczne "Malowanki Niespodzianki" oraz dla starszych dzieci "Szachogry" we wtorki - zajęcia wokalne oraz joga dla dzieci, w środy - nauka gry
w badmintona i tenisa stołowego a dla 4-5 latków "Zabawianki" - zajęcia muzyczno-ruchowe, w czwartki - plastyka "Malowanki Niespodzianki" oraz zajęcia muzyczne z instrumentami perkusyjnymi,w piątki - nauka gry w badmintona oraz zajęcia estradowe

Na zakończenie ferii, w sobotę 12 lutego godz.11 Wielki Bal Maskowy - zapraszamy dzieci od lat 6

WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI :

Zespół AKOLLADA zdobył II nagrodę w XVI Mazowieckim Konkursie Kolęd
i Pastorałek 2022.

Wielkie gratulacje dla dzieci z zespołu oraz dla Sary Nowakowskiej
i Karoliny Matusiak - prowadzących zespół.

Jak co roku Osiedlowy Dom Kultury mimo pandemicznych czasów ma bogatą ofertę zajęć dla dzieci spędzających ferie w domu. Dbając o każdego staramy się zbudować atrakcyjny plan zajęć. Każdego dnia dzieje się u nas coś nowego i ciekawego. Przedpołudniami w te ferie proponujemy rozwijające kreatywność i wyobraźnię warsztaty „DIY” - zrób to sam, na których dzieciaki poznają nowe techniki prac plastyczno rękodzielniczych. Nie ma nudy, każdy warsztat poświęcony jest nowej tematyce i technice. Dla lubiących pospać lub poleniuchować rano, po obiedzie proponujemy trochę ruchu, dawkę pozytywnych endorfin, bo...... gramy w kręgle, pokonujemy tor przeszkód w wirtualnym świecie x-box kinect.

W drugim tygodniu ferii naszych młodszych podopiecznych zapraszamy na mini Zimowisko, w którym dużo będzie się działo. Ogrom zabawy, śmiechu, kreatywnych zajęć plastycznych czy ruchowych będzie czekało na każdego uczestnika.

Na naszych zajęciach brakuje miejsc dla chętnych do wspólnej zabawy i spędzania wolnego czasu.

Nie zapominamy o fantastycznej zabawie i zapraszamy na żegnający ferie przebierańcowy Bal Karnawałowy.

A w tak zwanym międzyczasie zapraszamy na nasze stałe/cykliczne zajęcia jak „Kreatywna Świetlica” - tym razem „Dzień Pizzy”. Pouczające i bardzo rozwijające umysł zajęcia dla każdego - szachy - wtorek od 17:00 do 19:00. Komu brakuje ruchu lub chciałby przeżyć coś nowego zapraszamy na romantyczną i uczuciową naukę tańca iście z Dominikany - Bachata solo lub Bachata w parach - wtorek godzina 19:00. Dla młodzieży proponujemy zajęcia taneczne Latino solo w poniedziałki od godz. 18:00. W każdy czwartek zaczynając od godziny 16:00 zapraszamy małe smyki, dzieci i młodzież na zajęcia plastyczne. W naszym programie znajdą także coś i dorośli: we wtorki i czwartki od godziny 17:50 zajęcia fitnessowe. Dla wszystkich spragnionych ogromu kultury przypominamy o naszych cyklicznych wyjazdach do teatrów. Tydzień zawsze kończymy na sportowo zajęciami karate, na które zapraszamy o godz. 16:45.

Zapraszamy do naszych placówek.

Zarząd ŻSM

Kontakt

 

Żyrardowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

96-300 Żyrardów

ul. Środkowa 35

 

tel. +48 46 855 30 41

tel. +48 46 855 30 42

fax. / tel. +48 46 855 49 54

 

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dział Techniczny

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Administracja os.

"Wschód - Teklin - Piękna"

tel. +48 46 855 46 92

tel./fax +48 46 855 75 92

 

Administracja os.

"Żeromskiego - Sikorskiego - Batorego - Centrum - Radziejowska - Słoneczna - Kościuszki"

tel. +48 46 855 30 53

tel./fax +48 46 855 43 70

 

Osiedlowy Dom Kultury

tel./fax +48 46 855 16 56

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Klub "Koliber"

tel. +48 46 855 75 60

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Klub Kultury Fizycznej

tel. +48 46 855 98 77

Rachunki Bankowe

Redakcja serwisu